Niszczarka Kobra Niszczarka HSM Niszczarka Fellowes Niszczarka Rexel Niszczarka OPUS Niszczarka Wallner Niszczarka Dahle Niszczarka Bonsaii Niszczarka Tarnator Niszczarka Leitz Niszczarka EBA Niszczarka Ideal Niszczarka Genie Niszczarka Alligator Niszczarka Piranha

Zaufali nam

niszczarki.org » Oczyszczacze powietrza - czyste powietrze bez alergii
Koszyk
Nie dodałeś jeszcze
żadnego produktu
Kategorie
Niszczarki papieru do 1000 zł33
Niszczarki zgodne z ustawą RODO20
Promocja - Niszczarki Fellowes16
Promocja - Niszczarki HSM25
Promocja - Niszczarki Kobra49
Niszczarki dokumentów do 200043
Niszczarki HSM Securio78
Niszczarki HSM Securio Intellige46
Niszczarki HSM Shredstar9
Niszczarki Intimus26
Niszczarki Kobra263
Niszczarki Leitz23
Niszczarki Tarnator11
Niszczarki Verotech4
Niszczarki Wallner48
Niszczarki Alligator12
Niszczarki Bonsaii6
Niszczarki Dahle141
Niszczarki EBA46
Niszczarki Fellowes84
Niszczarki Genie5
Niszczarki HSM39
Niszczarki Ideal66
Niszczarki Opus16
Niszczarki Piranha4
Niszczarki Qoltec7
Niszczarki REXEL88
Nacinarki Kartonów HSM Profipack3
Niszczarki automatyczne31
Niszczarki biurowe - małe biuro20
Niszczarki do dysków twardych4
Niszczarki do papieru P6, P732
Niszczarki dokumentów - biurowe14
Niszczarki osobiste9
Niszczarki przemysłowe5
Niszczarki używane, ekspozycyjne
Niszczarki wysokowydajne9
Akcesoria do niszczarek14
Bindownice Biurowe166
Bindownice kanałowe21
Grzbiety do bindowania53
Listwy wsuwane i zatrzaskowe9
Okładki do bindowania18
Okładki kanałowe88
Opus Easy Ring5
Termobindownice15
Termookładki41
Folie do laminowania124
Laminatory biurowe93
Laminatory Rolowe4
Gilotyny do papieru111
Liczarki do banknotów i monet11
Trymery do papieru58
Akcesoria Biurowe29
Holdery, identyfikatory34
Kołonotatniki i Teczki MINTRA
Kredki HEYKKA12
Oczyszczacze, dystrybutory45
Temperówki elektryczne2
Galeria Papieru319
Biurowe zegary ścienne4
Grawerton - Sublimacja2
Ergonomia w biurze73
Falcerki4
Bigówki5
Szafki na klucze9
Skrytki i Kasetki2
Dziurkacze Archiwizacyjne7
Dziurkacze Szczelinowe2
Wycinaki Wielofunkcyjne1
Zaokrąglacze Narożników9
Zszywacze Archiwizacyjne7
Apteczki3
Artykuły biurowe141
Złocenie, tłoczenie4
Aeropouch - wypełniacze4
Kontakt
e-mailniszczarki@niszczarki.org
FAXFAX: (25) 749 21 45
TelTEL.: (25) 749 13 49
GSMTEL.: (0) 506 150 002
GG9916057
Aktualności
Oczyszczacze powietrza - czyste powietrze bez alergii   Data: 22 października 2018
Wstęp:
oczyszczacze powietrza


Zawartość:
Smog sprawia, że polskie miasta plasują się w niechlubnej czołówce najbardziej zatrutych miejsc w Europie. W tym roku praktycznie nie było dnia, w którym stan powietrza w wielu miastach byłby chociaż zbliżony do normy. Ponurą "normą" stają się wielokrotnie przekroczone stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, którym oddychamy. Sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie, potrzebne są zmiany systemowe, ale możemy się bronić inwestując w oczyszczacz powietrza.

Smog to pojęcie wywodzące się z języka angielskiego, powstało ze słów smoke (dym) oraz fog (mgła). Oznacza występowanie na danym terenie bardzo dużego zanieczyszczenia powietrza, co jest wynikiem działalności człowieka w połączeniu z niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi: mgłą oraz brakiem wiatru. Zjawisko to wciąż jest bagatelizowane przez znaczną część społeczeństwa, tymczasem już w 1952 roku, w dniach od 5 do 9 grudnia smog w Londynie stał się bezpośrednią przyczyną śmierci około 12 tysięcy ludzi. Czego 4 tysiące zmarło w czasie skażenia, a pozostali w kolejnych tygodniach na skutek powikłań spowodowanych zatruciem.

Ogólna zasada działania tego typu urządzeń jest dość prosta. Powietrze dostaje się do urządzenia na skutek wymuszenia jego obiegu, bądź to za pomocą konwekcji (tego typu rozwiązania odradzamy - są zbyt mało wydajne jeżeli chodzi o filtrowanie smogu), bądź mechanicznie za pomocą systemu wentylatorów. We wnętrzu oczyszczacza powietrze jest poddawane filtracji, a także - w zależności od modelu - również nawilżeniu i ewentualnej jonizacji. Następnie oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane do otoczenia.
Odpowiadając na postawione wstępnie pytanie, czyli na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza, należałoby wymienić następujące cechy urządzenia:

  •     wymuszony mechanicznie obieg powietrza (wentylatory zamiast konwekcji)
  •     odpowiednie filtrowanie powietrza (co najmniej wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy powietrza, tzw. HEPA)
  •     możliwość sterowania mocą urządzenia (ręcznie lub automatycznie na podstawie wskazań sensorów analizujących skład powietrza)
  •     głośność pracy (np. dostępny tzw. "tryb nocny")
  •     łatwość eksploatacji (dostęp do filtrów, zbiornika wody i innych elementów eksploatacyjnych)
  •     koszty eksploatacji (cena filtrów i częstość ich wymiany)
  •     opcjonalnie możliwość nawilżenia powietrza oraz jego jonizacji
  •     separacja funkcji (możliwość wyboru jakie funkcje mają brać udział w procesie czyszczenia i ewentualnego nawilżania)
  •     realizowany w Polsce serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Dopiero w dalszej kolejności powinniśmy patrzeć na wzornictwo oraz cenę urządzenia. Niestety, najtańsze oczyszczacze powietrza nie będą dobrym wyborem w kontekście walki ze smogiem, gdyż będą albo zbyt mało wydajne, albo ich system filtracji nie będzie w stanie poradzić sobie z najbardziej szkodliwym w smogu pyłem zawieszonym PM2,5, czyli cząstkami o średnicy nie przekraczającej 2,5 µm (mikrometra).

Dobrej klasy oczyszczacz powietrza powinien w ciągu 30 minut pracy przynajmniej jednokrotnie przefiltrować powietrze o objętości odpowiadającej objętości pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie. Na przykład pokój o powierzchni 20 metrów kwadratowych i wysokości 2,5 metra ma objętość 50 m3, ale gdy wysokość wynosi już 3 metry, to objętość rośnie do 75 m3. Dla takiego pomieszczenia powinniśmy dobrać sprzęt, zdolny do przefiltrowania co najmniej 100 lub - odpowiednio - 150 m3 na godzinę. Nie mniej.

Sprzęt kupowany z myślą o przefiltrowaniu powietrza przesyconego szkodliwymi substancjami zawieszonymi w smogu powinien być wyposażony w odpowiedni filtr. Tymczasem na rynku znajdziemy również urządzenia... pozbawione jakichkolwiek filtrów. Przykładem mogą być oczyszczacze konwekcyjne z ceramicznym rdzeniem. Na czym polega działanie takiego sprzętu? Otóż powietrze zasysane do urządzenia w wyniku konwekcji, we wnętrzu oczyszczacza znajduje się rozgrzany ceramiczny rdzeń, który ma neutralizować znajdujące się w powietrzu drobnoustroje tak jak to robimy np. gotując wodę. Świetnie, tylko że szkodliwe substancje zawarte w smogu to właśnie efekt spalania różnych substancji (węgla w piecykach, paliwa w autach itp.), dlatego też dodatkowe "spalanie" zawieszonego pyłu PM10 czy PM2,5 już będącego wynikiem spalania nie na wiele się zda.

Oczyszczacze pozbawione elementów wymuszających przepływ powietrza (wentylatory) i oparte jedynie na zjawisku konwekcji są zwykle mało wydajne. Wymuszanie ruchu powietrza na zasadzie różnic temperatur (konwekcja) nigdy nie będzie równie efektywne co przepływ spowodowany przez wentylatory w urządzeniu. Dlatego jeżeli zależy nam na szybkim i skutecznym oczyszczeniu powinniśmy skupić się wyłącznie na urządzeniach z wentylatorami i filtrami.

W przypadku urządzeń wyposażonych w filtry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jakiego typu filtr zastosowano w konkretnym modelu. Na rynku możemy spotkać oczyszczacze wyposażone w filtry warstwowe, filtry z aktywnym węglem, filtry wodne, SEFF, HEPA czy filtry HPP. Wybierając oczyszczacz zdolny do poradzenia sobie ze smogiem powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim urządzenia wyposażone przynajmniej w filtr HEPA. HEPA to skrót od frazy High Efficiency Particulate Air, co można przetłumaczyć jako wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy powietrza. Filtr tego typu jest dużo dokładniejszy i skuteczniejszy od znanych od bardzo dawna tradycyjnych filtrów siateczkowych, gąbkowych. Klasa skuteczności danego filtru definiowana jest przez odpowiednie oznaczenie. Warto tu od razu zaznaczyć, że od 2010 roku obowiązuje nowa norma klasyfikacji filtrów cząsteczkowych powietrza, zgodnie z którą starsze klasy HEPA H10, HEPA H11 oraz HEPA H12 zostały przemianowane na EPA E10, EPA E11 i EPA E12. Tym samym mamy pierwsze wyjaśnienie filtrowego bałaganu: dostępne od 2010 roku filtry EPA są to po prostu filtry wcześniej oznaczane jako HEPA należące do trzech słabszych klas (10, 11 i 12) skuteczności filtracji. Mówiąc prościej filtr określany przed 2010 rokiem jako HEPA 10 lub HEPA H10 (tożsame wówczas określenia) dziś jest filtrem EPA E10.

Niemniej określenie HEPA jest wciąż stosowane, ale dotyczy to dwóch najlepszych klas tych filtrów: HEPA H13 oraz HEPA H14. Skoro używamy tu określeń "lepiej filtrujące" i "gorzej filtrujące" wypadałoby się posłużyć bezwzględnymi danymi klasyfikującymi skuteczność określonego typu filtra. Dokładne informacje na temat warunków jakie powinien spełniać dany filtr by zostać uznanym za wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy powietrza określonej klasy zawiera Polska Norma PN-EN 1822- 1:2009, poniżej podajemy oznaczenia filtrów wraz z odpowiadającą im skutecznością filtracji. Zanim przejdziemy do listy istotna uwaga: pierwsze dwie klasy skutecznie zatrzymują cząstki o rozmiarach powyżej 0,4 µm (mikrometra - milionowa część metra), trzecia klasa radzi sobie już z cząsteczkami o wielkości 0,1 µm, ale nie 0,3 µm! Okazuje się, że dla zjawisk fizycznych wykorzystywanych w filtrach cząsteczkowych (kolizja i przechwycenie cząstek, dyfuzja) najbardziej kłopotliwe są właśnie cząstki o wielkości 0,3 µm. Dopiero czwarta i pozostałe klasy wymienione niżej radzą sobie z tego typu składnikami w filtrowanym powietrzu. Amerykanie lubujący się we wszelkich skrótach nadali nawet nazwę temu zjawisku, określając "kłopotliwe" cząstki jako MPPS (Most Penetrating Particle Size - najbardziej penetrujący rozmiar cząstek). Poniżej lista typów filtrów cząsteczkowych wraz z ich skutecznością.

    EPA E10 (dawniej HEPA H10) -  filtr tego typu odznacza się skutecznością filtracji całkowitą rzędu 85% (skuteczność miejscowa nie jest dla tego typu określona), wyłapuje cząstki o wielkości powyżej 0,4 µm. W praktyce oznacza to zdolność zatrzymywania bakterii wszelkiego typu, cząstek dymu tytoniowego, spalin, sadzy, a także wirusów, ale tylko tych osadzonych na cząstkach nośnych.
    EPA E11 (dawniej HEPA H11) - jedyną różnicą w stosunku do wyżej opisanego typu jest większa skuteczność całkowita filtracji na poziomie 95%.
    EPA E12 (dawniej HEPA H12) - filtry tej klasy wyłapują już cząstki o wielkości nawet 0,1 µm (ale nie 0,3 µm). Ich skuteczność całkowita wynosi już co najmniej 99,5%.
    HEPA H13 - jedna z najwyższych klas filtracji. Całkowita skuteczność w tym przypadku wynosi aż 99,95% (dla tej klasy definiuje się również skuteczność miejscową wynosi ona 99,75%).
    HEPA H14 - najwyższa klasa filtrów HEPA. Całkowita skuteczność filtracji: 99,995%, miejscowa: 99,975%. Tego typu filtr, przy odpowiednio dobrej konstrukcji urządzenia z niego korzystającego powinien wyłapywać praktycznie wszystkie cząsteczki znajdujące się w powietrzu.

Oprócz powyższych klas istnieją jeszcze filtry absolutne, tzw. klasy ULPA, ale są to bardzo drogie rozwiązania mające wyłącznie specjalistyczne zastosowania: instalacje typu clean room, instalacje nuklearne, laboratoria mikrobiologiczne itp.
Oczyszczacz - sterowanie mocą i głośność pracy

Kolejną cechą, która winna charakteryzować dobry oczyszczacz powietrza jest możliwość wyboru kilku poziomów mocy urządzenia. Najlepsze urządzenia wyposażone są w sensory analizujące skład powietrza i automatycznie dopasowujące prędkość przepływu powietrza w zależności od zmierzonych warunków. Możliwość zmiany trybu pracy ma znaczenie nie tylko jeżeli chodzi o szybkość i jakość filtrowania powietrza, ale również wpływa na hałas generowany przez urządzenie. Producenci w specyfikacjach technicznych oczyszczaczy powietrza podają zwykle głośność emitowaną przez dany sprzęt, wyrażoną w decybelach. Warto jednak pamiętać, że przekazywane wartości dotyczą dźwięku emitowanego przez sprzęt pracujący z maksymalną mocą, tymczasem wiele modeli oferuje również tzw. "tryb nocny" - kiedy urządzenie pracuje z wolniej i ciszej obracającymi się wentylatorami nie zakłócając użytkownikom snu.
Oczyszczacz powietrza - łatwość eksploatacji i koszty.

To kolejne istotne kryterium wyboru, które powinniśmy brać pod uwagę wybierając dobry oczyszczacz powietrza. Urządzenie powinno być możliwie bezobsługowe. Im mniej rzeczy trzeba zrobić, by urządzenie sprawnie funkcjonowało, tym większa szansa, że będziemy z niego regularnie korzystać. Łatwa wymiana filtra, czy uzupełnianie wody (w przypadku modeli z nawilżaczem) powinno być maksymalnie ułatwione. Zwracajmy też uwagę na drobiazgi - na przykład zbyt mało pojemny zbiornik na wodę oznacza konieczność znacznie częstszego uzupełniania płynu, a to z kolei rzutuje na komfort korzystania z urządzenia. Warto jeszcze przed zakupem, w sklepie, sprawdzić jak to w praktyce wygląda, na ile starczy zapełniony zbiornik, jak często trzeba wymieniać filtry. W przypadku tego ostatniego parametru lepiej założyć częstszą wymianę od tej sugerowanej przez producenta. Powietrze w naszym kraju jest na tyle kiepskiej jakości, że z całą pewnością filtry trzeba będzie wymieniać częściej niż deklaruje to producent.

Z eksploatacją wiąże się jeszcze jeden, bardzo istotny czynnik decydujący o faktycznym koszcie korzystania z wybranego urządzenia. Pamiętajmy, że w przypadku oczyszczaczy powietrza cena zakupu to tylko jeden ze składników całkowitego kosztu używania tego typu sprzętu. Przykładowo jeden z wymienionych na końcu tego artykułu, polecanych przez nas modeli: Sharp KC-A50-EUW kosztuje ok. 2000-2100 zł. Producent deklaruje konieczność wymiany filtrów (HEPA, dezodoryzującego i nawilżającego) raz na 10 lat. Koszt takiego kompletu filtrów to ok. 940 zł (460 zł za filtr HEPA, 200 zł za pochłaniający zapachy filtr węglowy oraz 280 zł za filtr nawilżacza wbudowanego w ten model). Zatem łączny koszt w ciągu 10 lat eksploatacji wyniesie ok. 3000 zł. Z kolei oczyszczacz Electrolux EAP450 (kolejny z proponowanych przez nas modeli) ma cenę zakupu 1700 zł, jednak w tym przypadku producent zaleca wymianę filtra HEPA co roku, ponadto co kwartał należy wymienić również będący na wyposażeniu tego modelu pochłaniający zapachy filtr węglowy. Roczny koszt zestawu filtrów to ok. 300 zł. Tym samym po 10 latach eksploatacji okazuje się, że za tańszy w zakupie model, sumarycznie zapłacimy więcej, bo 4700 zł.
Oczyszczacz i funkcje dodatkowe

Uzdatnianie powietrza w bezpośrednim otoczeniu to dość szerokie pojęcie, bo mieści się w nim nie tylko filtrowanie (czyszczenie) powietrza, ale również wywołanie odpowiedniej jego wilgotności. W walce ze smogiem nie pomogą nam nawilżacze, choć niektórzy sprzedawcy mogą proponować nam właśnie tego typu urządzenia. Dlatego zapamiętajmy, nawilżacz, niezależnie od typu (parowy, ultradźwiękowy czy ewaporacyjny) nie czyści powietrza - odpowiada jedynie za podniesienie poziomu wilgotności. Tymczasem w przypadku smogu nie ma "problemu" z nawilżeniem, gdyż mgła, czyli de facto para wodna, jest właśnie składnikiem tej trującej mieszaniny. Niemniej w zamkniętych pomieszczeniach, zwłaszcza w sezonie grzewczym, powietrze często jest zbyt suche, co może prowadzić zarówno do podrażnień układu oddechowego, jak i skóry.

Jeżeli problem zbyt niskiej wilgotności dotyczy naszego lokum, warto zainteresować się modelami oczyszczaczy z funkcją nawilżania filtrowanego przez nie powietrza. Pamiętajmy jednak, aby urządzenie dawało nam możliwość wyboru. Chodzi o to, aby funkcja nawilżania nie była stale związana z samym czyszczeniem. Dlatego decydując się na model typu "2 w 1" zwracajmy uwagę na to, by umożliwiał on pracę w trybie wyłącznego czyszczenia oraz czyszczenia z nawilżaniem. Niestety, niektóre modele z funkcją nawilżania działają w ten sposób, że nawilżanie jest wymuszane wraz z czyszczeniem i nie można niezależnie uruchamiać tych dwóch funkcji. Tymczasem zbyt duża wilgotność w połączeniu z kurzem może paradoksalnie nam bardziej zaszkodzić. Dlatego sprawdźmy przed zakupem czy upatrzony model oferuje różne tryby pracy.

Bardziej zaawansowane modele oczyszczaczy są dodatkowo wyposażane w moduł jonizujący przepływające przez urządzenie powietrze. Jednak to, czy taki produkt będzie dla nas optymalny zależy od tego, jakiego typu jonizator jest zastosowany w konkretnym produkcie, co tak naprawdę jest jonizowane oraz co jest produktem tej jonizacji. Zadania nie ułatwia fakt, że niektórzy sprzedawcy oferujący tego typu sprzęt nazywają jonizacją ozonowanie powietrza, a to zupełnie różne zjawiska.

Należy przede wszystkim pamiętać, że ozonowanie jest bardzo skuteczną metodą dezynfekcji, ale sam ozon przy większych stężeniach jest również szkodliwy. Nawet jeżeli producent danego oczyszczacza deklaruje niską emisję ozonu, to pamiętajmy, że to, czy faktycznie będzie ona niska zależy głównie od tego, jak długo urządzenie będzie pracować. Dlatego ponownie sugerujemy, by interesować się wyłącznie modelami, w których jonizację lub ozonowanie można wyłączyć niezależnie od samych funkcji filtracji powietrza.


KLIKNIJ W LINK - SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ NA OCZYSZCZACZE POWIETRZA

OCZYSZCZACZE POWIETRZA OPUS


http://m.agdlab.pl/porady/Oczyszczacze.powietrza-na.co.zwracac.uwage,9552

Statystyka:
Przeglądano: 972
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję PowrótDalej
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Zaawansowane






Informacje
Bestseller - Niszczarki TOP 15
Niszczarki HSM Securio
Ranking niszczarek automatycznych
Ranking niszczarek biurowych
Ranking niszczarek do średniego biura
Ranking osobistych niszczarek do domu
Niszczarki do dokumentów tajnych DIN - P7
Bestseller - Bindownice TOP 12
Bestseller - Gilotyny TOP 12
Bestseller - Laminatory TOP 12
Bestseller - Trymery TOP 12
Niszczarka Kobra CYCLONE - wysokowydajna niszczarka przemysłowa
Niszczarki dokumentów - dla dużego biura
Niszczarki dokumentów do małego biura
Niszczarki do dokumentów niejawnych
Niszczarki papieru do średniego biura
Dobierz niszczarkę do swoich potrzeb
Niszczarka profesjonalna
Niszczarki HSM
Niszczarki Kobra
Niszczarki Kobra TS z dotykowym panelem
Bindownice - jaki system oprawy wybrać ? Porady, porównania
Bindownice - tabela porównawcza
Folie do laminowania - porównanie oferty
Gilotyny RC Systems - porównaj i wybierz
Laminatory - jaki wybrać, porównanie
Trymery do papieru - jaki wybrać ?
Galeria Papieru
Metaliczna folia barwiąca
Nasze wpisy
Raty oraz leasing
niszczarki.org korzysta z cookies
Dostawa i koszty transportu
Jak złożyć zamówienie ?
Kontakt
Regulamin Sklepu
Polityka prywatności
Regulamin Plików Cookies
Serwis - urządzeń biurowych
Partnerzy
Cennik
Mapa Sklepu
Katalog produktów
Nowości
Niszczarka - OPUS AS 2210M AF / 2 x 12 mm
Niszczarka - OPUS AS 2210M AF / 2 x 12 mm
2.693,70 zł
2.560,00 zł

Niszczarka - OPUS AS 2210C AF / 4 x 20 mm
Niszczarka - OPUS AS 2210C AF / 4 x 20 mm
2.324,70 zł
2.190,00 zł

Niszczarka Leitz IQ AutoFeed 50, P4, 100 kartek, 20 l kosz
Niszczarka Leitz IQ AutoFeed 50, P4, 100 kartek, 20 l kosz
1.368,99 zł
1.037,49 zł

Niszczarka - OPUS TS 2415 CD / 2 x 15 mm
Niszczarka - OPUS TS 2415 CD / 2 x 15 mm
3.677,70 zł
3.490,00 zł

Niszczarka - OPUS TS 2420 CD / 4 x 40 mm
Niszczarka - OPUS TS 2420 CD / 4 x 40 mm
3.431,70 zł
3.260,00 zł

Niszczarka - OPUS TS 2616 CD / 4 x 30 mm
Niszczarka - OPUS TS 2616 CD / 4 x 30 mm
1.586,70 zł
1.490,00 zł

Niszczarka - OPUS TS 2609 CD / 2 x 12 mm
Niszczarka - OPUS TS 2609 CD / 2 x 12 mm
1.709,70 zł
1.620,00 zł

Niszczarka Kobra C4 Hybrid
Niszczarka Kobra C4 Hybrid
2.361,60 zł

Niszczarka Kobra S6 Hybrid
Niszczarka Kobra S6 Hybrid
2.250,90 zł

Niszczarka Kobra S4 Hybrid
Niszczarka Kobra S4 Hybrid
2.250,90 zł

Worki filtrujące do niszczarki Kobra Cyclone
Worki filtrujące do niszczarki Kobra Cyclone
553,50 zł

Niszczarka Wallner XD 1010 C
Niszczarka Wallner XD 1010 C
787,20 zł
619,00 zł

Niszczarka Wallner XD 1000 S
Niszczarka Wallner XD 1000 S
442,80 zł
360,00 zł

Bindownica biurowa Verotech VB-120
Bindownica biurowa Verotech VB-120
239,00 zł

Uchwyt na dokumenty Verotech 30002
Uchwyt na dokumenty Verotech 30002
61,50 zł

Przenośna obrotowa podstawka pod laptop Verotech 30003
Przenośna obrotowa podstawka pod laptop Verotech 30003
29,00 zł

Przenośna podstawka pod laptop Verotech 30001
Przenośna podstawka pod laptop Verotech 30001
69,00 zł

Podstawa pod monitor Verotech 10005
Podstawa pod monitor Verotech 10005
104,55 zł

Podstawa pod monitor Verotech 10004
Podstawa pod monitor Verotech 10004
114,39 zł

Podstawa pod monitor Verotech 10003
Podstawa pod monitor Verotech 10003
185,73 zł

Podstawa pod monitor z szufladą A4 Verotech 10002
Podstawa pod monitor z szufladą A4 Verotech 10002
189,42 zł

Podstawa pod monitor z szufladą A4 Verotech 10001
Podstawa pod monitor z szufladą A4 Verotech 10001
154,98 zł

Podnóżek VeroTech 70009
Podnóżek VeroTech 70009
165,50 zł

Podnóżek VeroTech 70010
Podnóżek VeroTech 70010
193,79 zł

Podnóżek VeroTech 70006
Podnóżek VeroTech 70006
125,89 zł

Ranking niszczarek do domu Ranking niszczarek do biura Ranking niszczarek automatycznych Ranking niszczarek do średniego biura

Jaką niszczarkę do dokumentów kupić do domu lub biura?

Szukasz odpowiedniej niszczarki do swojego domu lub biura ? Przytłacza Cię mnogość modeli niszczarek ? Nie wiesz jaki model niszczarki biurowej będzie dla Ciebie najlepszy?

Zadzwoń do nas lub napisz . tel. 506 150 002, email: niszczarki@niszczarki.org
Doradzimy Ci odpowiedni model niszczarki do dokumentów. Już po krótkiej rozmowie poznamy specyfikację Twojej pracy i odpowiedni dla Ciebie stopień tajności niszczonych dokumentów. Pomożemy dobrać niszczarkę pod względem wielkości kosza, wydajności oraz charakterystyki pracy (ciągła czy doraźna). Szybko zorientujemy się czy potrzebna Ci niszczarka osobista, niszczarka biurowa czy niszczarka wysokowydajna. Podpowiemy również jak zadbać o niszczarkę by służyła wiele lat bezawaryjnej pracy. Podczas rozmowy zrobimy dla Ciebie specjalną wycenę niszczarki i dostosujemy odpowiedni sposób zapłaty preferowany w Twojej firmie. Nie wstydź się zadzwonić. Trzy minuty rozmowy uchronią Cię od zakupu niszczarki, która nie spełni twoich oczekiwań. Jesteśmy po to byś był zadowolony zarówno z produktu jak i poziomu obsługi. To dlatego klienci, którzy zaufali nam raz, stale zaopatrują się u nas w niszczarki, bindownice, laminatory, gilotyny do papieru, trymery do papieru i inne urządzenia biurowe.

Niszczarki Fellowes Niszczarki HSM Niszczarki Kobra Niszczarki Wallner
niszczarka niszczarki niszczarki do papieru niszczarki biurowe niszczarki dokumentów bindownice biurowe bindownice kanałowe grzbiety do bindowania okładki do bindowania folie do laminowania laminatory trymery do papieru gilotyny do papieru niszczarki automatyczne niszczarki do dysków twardych niszczarki osobiste niszczarki przemysłowe niszczarki wysokowydajne niszczarki Kobra niszczarki Wallner niszczarki Alligator niszczarki Bonsaii niszczarki Dahle niszczarki EBA niszczarki Fellowes niszczarki HSM niszczarki Securio niszczarki Shredstar niszczarki Ideal niszczrki Opus niszczarki Rexel niszczarki Tarnator niszczarka Kobra +1 CC4 ES niszczarka Kobra Cyclone niszczarka HSM Securio B32 niszczarka HSM Securio B34 niszczarka HSM Securio C18 niszczarka Securio B22 niszczarka Securio B24 niszczarka Securio B26

Jesteśmy jednym z najdłużej działających sklepów internetowych z szeroką gamą materiałów oraz urządzeń biurowych. Od 10 lat dostarczamy nasze produkty do najważniejszych instytucji rządowych w kraju, organów Administracji Państwowej, jednostek wojskowych, szkół, szpitali, firm, banków ale także do osób prywatnych.

Nasz biurowy sklep internetowy niszczarki.org jest nie tylko przyjazną platformą zakupową lecz także przewodnikiem po systemach opraw, laminacji, archiwizacji i bezpieczeństwie dokumentów. Pośród wielu postów opisowych znajdą Państwo odpowiedzi na wiele pytań związanych z wyborem odpowiedniego urządzenia do Państwa potrzeb. Przez lata, wyspecjalizowaliśmy się w dostawach niszczarek do dokumentów. To właśnie niszczarki stały się flagowym produktem naszej oferty. Oferujemy niszczarki biurowe do zastosowania w prywatnych gospodarstwach domowych oraz małych biurach, niszczarki o dużych gabarytach oraz mocy silnika do zaspokojenia potrzeb całego biura, na korporacyjny korytarz oraz do firmowego archiwum. Posiadamy niszczarki do papieru z automatycznym podajnikiem, niszczarki przemysłowe oraz niszczarki wysokowydajne. Gamę oferowanych niszczarek uzupełniają specjalistyczne modele niszczące papier w najwyższym dostępnym stopniu tajności, wg normy DIN 66399 P7. W naszej pełnej ofercie posiadamy około tysiąca modeli niszczarek wszystkich wiodących producentów na naszym rynku. Zdajemy sobie spraw, że mnogość modeli niszczarek może powodować problem z doborem odpowiedniej niszczarki dla naszych potrzeb. Chętnie służymy Państwu swoją pomocą i poradą. Zapraszamy do kontaktu z nami, od tego jesteśmy by dobrać Państwu odpowiedni model niszczarki pod względem jej wydajności, wielkości, stopnia tajności niszczonych dokumentów oraz charakterystyki jej pracy.

Godne polecenia i większej uwagi są zwłaszcza europejskie niszczarki do papieru. To głównie włoskie niszczarki Kobra oraz niemieccy producenci niszczarek jak HSM, Ideal, Dahle oraz EBA. Niszczarki do dokumentów wyprodukowane na starym kontynencie cechują się monolitycznymi wałkami tnącymi oraz indukcyjnymi silnikami do pracy ciągłej, które dobierają sobie moc do ilości wkładanych arkuszy papieru. Tak jak powyżej wspomnieliśmy polecamy niszczarki do dokumentów Kobra, niszczarki do papieru Ideal oraz niszczarki biurowe HSM Securio. Niszczarki te cechują się stalowym przełożeniem napędu z silnika na noże tnące. Warto podkreślić, że niszczarki do dokumentów Kobra stosują dodatkowo przekładnie łańcuchowe, zwane SPPU dając na nie dożywotnią gwarancję, zapewniając wieloletnią bezawaryjną pracę. Niszczarki Kobra jako jedyne powalają na niszczenie zszywek oraz spinaczy biurowych wraz z papierem w najwyższym możliwym stopniu tajności HS6, bez skracania 20 letniej gwarancji na ten element niszczarki. W naszej ofercie posiadamy również jedyną niszczarkę, która jest w stanie niszczyć papier, aluminiowe puszki, plastikowe butelki w kilku stopniach tajności, a do zasobnika możemy od razu wrzucić całą ryzę papieru 500 szt. arkuszy. Ten model to niszczarka Kobra Cyclone.

Ofertę niszczarek do biura w naszym portalu uzupełniają takie marki jak Fellowes, Rexel, Tarnator, Gienie, Wallner, Shredstar, Opus, Alligator, Piranha, Bonsaii. Serdecznie zapraszamy!